ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

Ceylin isminin anlamı

Ceylin isminin kökeni : Farsça isimler
Ceylin isminin cinsiyeti : Kız isimleri

Ceylin isminin anlamı :
Cennetin kapısı , cennete açılan kapı

Lütfen Bekleyiniz...

Ceylin ismine benzer isimler
Ceylin ismine ait istatistiki bilgiler
Ceylin ismi ile uyumlu isimler
Ceylin isminin analizi
Ceylin isminin numerolojisi
Ceylin ismini taşıyan önemli kişiler
Ceylin isminin farklı yazılış biçimleri

İsmi Facebook'ta Paylaş İsmi Twitter'da Paylaş Ekleyen : Ceylan Derelim

Ceylin ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Ceylan, Aylin, Belin, Ceyhan, Cezlan, Felin, Melin

Ceylin ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye'de Ceylin ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ceylin ismi en çok kullanılan 2037. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Ceylin adını taşımaktadır.

Ceylin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 683.897. Ceylin ismi için yaptığımız ankete katılan 12.915 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,68. Ziyaretçilerimizden 9.364 kişi Ceylin ismini öneriyor, 1.558 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 178 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ceylin ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Ceylin ismini içinde barındıran isimler

Ceylinay, Ceylinaz

İlk üç harfi Ceylin ismi ile uyumlu bazı isimler

Ceylan, Ceylinaz, Ceydahan, Ceysu, Ceyhun, Ceylinay, Ceyhan, Ceyda, Ceykan, Ceyla

Son üç harfi Ceylin ismi ile uyumlu bazı isimler

Fulin, Aslin, Gülin, Hulin, Pelin, Melin, Selin, Helin, Eflin, Felin

İlk ve son harfi Ceylin ismi ile uyumlu bazı isimler

Cansın, Can, Cevan, Ceykan, Cezlan, Coşkun, Cansun, Coşan, Ceylan, Cantekin

Ceylin isminin analizi

Ceylin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi : Kırılganlığı
N harfi : Sağduyu

Ceylin isminin numerolojisi

Ceylin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

C = 3
E = 6
Y = 28
L = 15
İ = 12
N = 17
Toplam = 81

Ceylin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ceylin ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Ceylin isminin farklı yazılış biçimleri

Ceylin isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ceylin isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.

Kara Kuvvetleri Notasyonu

Ceylin isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.
Cemal
Ekrem
Yahya
Lokum
İrfan
Nizam

Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Ceylin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.
Cemâl
Engin
Yılmaz
Levent
İstif
Neptün

Hava Kuvvetleri ve NATO Notasyonu

Ceylin isminin hava kuvvetlerinde kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.
Charlie
Echo
Yankee
Lima
İndia
November

Türk Dil Kurumu (TDK) Notasyonu

Ceylin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.
Ceyhan
Edirne
Yozgat
Lüleburgaz
İzmir
Niğde

Yorumlar (178)

1 - 25 / 178    Önceki 1 2 3 4 5 ... 8 Sonraki

Ben ismimi çok seviyorum hem adını beğenmeyenlerim h bir kötü laf deme hakları yok herkesin isimleri kendime özgüdür


evet gayet iğrenç bir isim ve saçma sapan arkadaşa katılıyorum . kimse size bize sorun demiyor zaten herkes yorum yapmakta özgürdür . hayret bişey !


bu nasıl yorum yazmak ...yok çok iğrençmiş yok saçma imiş falan filan ...herkes kendi adıyla uğraşsın ...isim koyarken sizin gibi kıtlarınfikrini alacak değiliz


tanıdığım 8 tane ceylin bebek var çok saçma bir isim anneler neye güvenp koyuyorsa artık cenin gibi iyyk iğrenç


Bende kizima isim ariyorum. Cenin dercesine geliyo kulaga hic hos degil bencd. Hem hristiyan ismi gibi kulaga hic asina gelmiyo. Brezilya dizilerinde duyarsiniz sasirmayin bu ismi


İlerde oğlum olunca koyacağım isim :)


İstemeyen koymasın o zaman.


Bencede anlamsız bir isim bir yerlerdede geçtigine inanmıyorum. Ama bi kaç yıla kadar modası geçip yerini ayşecan alican lar gibi ceylincan’a bırakır :p.


2006 yılında dünyalar güzeli bir kızım oldu. Adını ceylin koydum. Kulağa çok hoş gelen bir isim. Herkese tavsiye ederim.


Ceylin ismini bğendim ama herkes farklı bişey söylemiş en iyisi çok iyi bilen birilerine sormak. Ama yinede bu ismin ve anlmının durduk yere ortaya atıldığını düşünmüyorum arastırıcam.


Bana göre ikiz bebek olan anneler eda ela yada ecrin ceylin yada yağmur ile bulut koysunlar hepsi çok güzel isim ler .


**d i k k a t** kızımız bu ismi taşıdığı için gurur duyuyoruz. lütfen iyice araştırmadan ortaya uydurulmuş ve insanı dumur eden anlamlar paylaşmayın! bu ağır bir vebaldir. nerden çıktı kim nasıl uydurdu yengeç yuvasıymış,yok küçük şeytanmış ayıp ya ayıp. Bu bir komplodur. O kadar dolduk ki bu konuda. Küçücük bebeklerin,gözbebeğimiz çocuklarımızın isimleri hakkında bu tarz çirkin ve sallamasyon yorumlara müsade etmeyelim. Biz de araştırdık senelerce,fars dili ve edebiyatında doktora yapan büyüklerimizden tutun da konu hakkında uzman olan aydınlarımıza kadar. hiç mi düşünmezsiniz,bu ismi hem anlam hem fonetiği bakımından çok sevmiş ve çocuklarına vermiş olan aileleri. Saygı duymak mecburidir,sevmezsiniz seversiniz orası size kalmış. ameller niyetlere göredir,biz allahın rızasını dileyerek ve onun izniyle verdik bu ismi meleğimize. rabbim ceylin adını beğenip ,anlamının cennete götüren yol ve kapılar olduğuna inanıp da yavrularına veren bütün ailelere hayır versin,saadet versin. toplantılarımızda,davetlerimizde duyan herkes bayılıyor,aşık oluyor bu isme ve anlamına allah razı olsun. Elhamdulillah müslümanız ve bebeğimiz de saliha bir hanımefendi olsun diye yetiştireceğiz inşallah. Müslümanlar bu ismi veremezmiş,yok böyle birşey. ayrıca şahsen beğendiğim bir isim dahi olsa öyle ağır yorumlar yapıp da gönül kırmaktan allaha sığınırım. Gönül kırmak rabbi kırmaktır. bu kadar.


Benimde 2 aylık kızım war ismi gül ceylin. Bizde araştırdık her yerde cennetin kapısı die geçio ama önemli olan anlamı onu utandırmayacak bi isim olması. Beğenmeyenlerde koymasın arkadaşlar. Başka isim koysunlar. Eski isimlerle uğraşsınlar. Koyanlarada hayırlı olsun:).


Meraba şuanda 6aylık hamilryim ve kızım olacak adını ceylin koymayı düşünüyorum cok güzel bir isim.


Ceylin ismi gerçekten çok güzel anlamıda çok güzel söylemeside ve kulağada hoş gelen bir isimdir ileride bi kızım olursa adını ceylin koymayı istiyorum.


19 yaşındayım. Benim adım da ceylin. Çok araştırdım ama böyle yorumlara ilk defa rastlıyorum. Her ne kadar inanmak istemesem de gerçekten beni çok üzdü.


Mm kulak tırmalıyor bence ayrıca isim uydurup anlamınada cennet kapısı demek moda oldu nedense.


Benim kızımın adı ceylin bende cennet kapısı olarak anlamını öğrenince koydum ama bence isim okadar önemli değil kaderi güzel olsun ve hayırlı bir evlat olsun ayrıca kuranda geçen her ismin anlamıda güzel değil hiç pişman değilim iyiki koymuşuz.


Çok seviyom bu ismi çünlü arkadaşımın kardeşinin ismi.


Benim adım zeynep 8yaşındayımve hiç bir sitde bulamamıştım ceylin ismini o isim benim yiğenimin ismi ve cok tatlı canım benim yaa çok özledim.


Madem cennetin kapisiydi neden bunu öncekiler bilmiyordu. Cikarmislar son senede tuana , ceylin, ecrin, efsa , afra gibi isimleri. Lütfen önerilen isimleri kökeniyle arastirin ilk önce. tabiki isimin hem kulaga hos gelmesi önemli hemde anlami önemli. Bunun icin illaki kuranda bile gecmesi gerekmiyor. bence bir türk olarak o kadar güzel isimlerimiz varki niye onlari koymuyoruz: hilal, ayyüce, begüm, umay, utku, gibi isimler. toprak, su yagmur gibi dogadan isimler bile bu moda isimlerinden daha manalidir.


İsim farsçadır manası "cennete açılan kapı" ve "yaprağın üzerinde gün ışığında parlayan yağmur damlası"dır. Burada cennete açılan kapıdan kasıt cennetin bilinen 7 kapısı değil, cennete girmeye vesile olan manasında manevi bir kapı, bir vesiledir. Ne arapçadaki ceyl ve in ile nede ingilizcede jaylin ile ilgisi yoktur. Biz sadece kuranda var diye anlamı çok kötü olan isimleri koyanlarda gördük. Yinede site güzel olmuş siteyi hazırlayan ve yorum yapan herkese teşekkürler.


Ceylin cennet’in kapisi degil. Ceylin ceyl+in kelimelerinden türetilmis bir kelimedir. Ceyl = insanlar, yengeç in= mağara, yuva. yani ceylin = insanların mağarası, yengeç yuvası. bu isimi önermiyorum.


Benim 5 aylık kızım var ve adınıda zeynep ceylin koyduk ne isimler var ben bu ismi cennet kapısı ve cennete açılan kapı olarak biliyorum ve bu maksatla bu ismi koyduk ilahi takdir allahındır ben bu niyetle kızımın ismini koydum niyet bile amellere ğöre değilmidir.


Ceylin ıngiliz bir isim olan jaylin’in türkçeleştirilmiş halidir, ben kuranda gectigine dair bir kaynak bulamadim cunku cennet kapilarinin arasinda ceylin gecmiyor.


1 - 25 / 178    Önceki 1 2 3 4 5 ... 8 Sonraki

Ünlüler (1)

ceylim - 8 tane cennet kapisi vardır içlerinde asla ceylin yoktur.ceylin 'sakin' demektir aynı zamanda Farsça da yengeç yuvası demektir.kuranda geçmez cennet kapılarından da birisi asla ve asla değildir.