Yıldırım isminin anlamı

Yıldırım isminin anlamı

1. Büyük ışık parlaması ve gök gürültüsüyle ortaya çıkan bulutlar arasında veya buluttan yere elektrik boşalması, saika. 2. Şiddetli, süratli, çabuk! Yıldırım harekatı. Ünlü Osmanlı padişahı: Yıldırım Bayezid.

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Yıldırım ismini taşıyan yaklaşık 31.921 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Yıldırım ismi en çok kullanılan 512. isim olup, yaklaşık olarak her 2.454 kişiden biri Yıldırım adını taşımaktadır.

Yıldırım isminin sitemizde görüntülenme sayısı 5.741.

Yıldırım ismi için yaptığımız ankete katılan 14 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,14.

Ziyaretçilerimizden 55 kişi Yıldırım ismini öneriyor, 36 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Yıldırım ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Yıldırım ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Yıldırım ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Yıldırım ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Yıldırım olan önemli kişiler

Yıldırım Akbulut

Yıldırım Akbulut (Doğum Tarihi: 1935, Erzincan, Türkiye), Türk avukat ve siyasetçi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 47. hükümetin başbakanı (1989-91).

Yıldırım Bekçi

Yıldırım Bekçi (Doğum Tarihi: 1959, Samsun), Türk sanat müziği solisti.

Yıldırım Demirören

Yıldırım Demirören (Doğum Tarihi: 1964, İstanbul) Türk sanayici, iş adamı, Türkiye Futbol Federasyonu başkanı.

Yıldırım Keskin

Yıldırım Keskin, (Doğum Tarihi: 28 Mart 1932 Erzincan Türkiye - Ölüm Tarihi: 18 Şubat 2012, İstanbul), Türk yazar ve diplomattır.

Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu

Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1956, Kahramanmaraş), Türk siyasetçi, doktor. Ramazanoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş milletvekilidir.

Yıldırım Türker

Yıldırım Türker (Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1957; Ankara), Türk yazar, şair ve tiyatro çevirmeni. Robert Kolej'den mezun olduktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdi. İstanbul Şehir Tiyatroları'nda dramaturg olarak çalıştı. Express ve Öküz dergilerinde yazdı. 2007 yılında gerçekleşen Yirmi altıncı Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde 16 Türk filminin yarıştığı Ulusal Yarışması'nda jüri üyeliği yaptı. Türker, Radikal Gazetesi'ndeki köşesinde ve gazetenin pazar eki Radikal İki'de düzenli yazılarına devam ettikten sonra 13 Ağustos 2012 günü itibariyle Radikal Gazetesi'nden, yazdığı bir yazı anlaşmazlık sonucu yayınlanmayınca, ayrılmıştır.

Yıldırım Uran

Yıldırım Uran (Doğum Tarihi: 6 Ekim 1955, Ankara), Türk teknik direktör. 3 Mart 2011'den beri Akhisar Belediyespor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun yardımcı antrenörlüğünü yapmaktadır ve ağırlıklı olarak Ege Bölgesinin ekiplerinde görev almaktadır. İzmirspor ve Bucaspor'a yakınlığıyla tanınır. 1999-2000 1. Lig sezonunda Siirtspor'un 1. Lig'i ikinci sırada bitirip Süper Lig'e yükselmesini sağladı.

Yıldırım Öcek

Ahmet Yıldırım Öcek (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1952, İstanbul), Türk oyuncu. Lise mezunudur. Feridun Öcek ve Eser Seçkin Öcek adlarında iki oğlu vardır.

Yıldırım Gürses

Yıldırım Gürses, (Doğum Tarihi: 21 Ocak 1938, Bursa - Ölüm Tarihi: 18 Kasım 2000, İstanbul) Türk Müziği ses sanatçısı, bestekar ve tenor.

Yıldırım Önal

Yıldırım Önal (11 Ekim 1931 - 10 Ekim 1982), tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen. Kendine özgü konuşma biçimi ve etkileyici sesiyle oluşturduğu üslupla dikkati çekmiştir.

İkinci ismi Yıldırım olan önemli kişiler

Murat Yıldırım (futbolcu)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 18 Mayıs 1987, Çorum), kariyerini Kayseri Erciyesspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu. Hem Türkiye hem de Hollanda vatandaşlığına sahiptir.

Murat Yıldırım (oyuncu)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 1979, Konya), Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Murat Yıldırım (siyasetçi)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 27 Haziran 1958, Çorum, Türkiye), Türk siyasetçi.

Murat Yıldırım (vali)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 1953 Çorum Türkiye), Türk bürokrat.

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu (Doğum Tarihi: 1929, Elazığ - Ölüm Tarihi: 21 Ağustos 1992, İstanbul) Türk şair ve yazar.

Soyadı Yıldırım olan önemli kişiler

Aziz Yıldırım

Aziz Yıldırım (Doğum Tarihi: 2 Kasım 1952; Ergani, Diyarbakır), Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanıdır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Berkan Yıldırım

Berkan Yıldırım (Doğum Tarihi: 20 Aralık 1986 Wuppertal, Almanya) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Giresunspor'da oynamaktadır.

Binali Yıldırım

Binali Yıldırım; 58., 59., 60. ve 61. Hükümetlerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı, 61. Hükümette ismi değiştirilen Ulaştırma Bakanlığı yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı. TBMM 22. Dönem AK Parti İstanbul, 23. Dönem AK Parti Erzincan ve , 24. Dönem AK Parti İzmir milletvekilidir. Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Bülent Yıldırım

Bülent Yıldırım (Doğum Tarihi: 1 Mart 1972 Kayseri), Türk futbol hakemi. 20 yıldır hakemlik yapıyor. Süper ligdeki kariyeri 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçıyla başladı. Türkiye profesyonel liglerinde bugüne kadar 317 müsabakada görev aldı.

Cem Yalçın Yıldırım

Cem Yalçın Yıldırım (Doğum Tarihi: 8. Temmuz 1961), Türk matematikçi. Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. Sayılar kuramı üzerine çalışmaktadır.

Engin Yıldırım

Engin Yıldırım (Doğum Tarihi: 1966, İstanbul) Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyesi.

Fehmi Bülent Yıldırım

Fehmi Bülent Yıldırım, (Doğum Tarihi: 1966, Erzurum) Türk avukat ve aktivist. Halen İHH İnsani Yardım Vakfı'nın başkanlığını yürütmektedir.[1]

Ferda Yıldırım

Ferda Yıldırım (Doğum Tarihi: 28 Nisan 1977, Ankara), Türk radyo ve Tv sunucusu, televizyoncu.

Gülser Yıldırım

Gülser Yıldırım (Doğum Tarihi: 1963, Nusaybin, Mardin), Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. dönem Barış ve Demokrasi Partisi Mardin milletvekilidir.

Gülseren Yıldırım

Gülseren Yıldırım (Doğum Tarihi: 1973, İstanbul), Türk-Fransız şarkıcı. 1980 yılında ailesiyle birlikte Paris'e yerleşti. Müziğe, şarkı söylemeye ve darbuka çalmaya ilgi duyan Gülseren, Paris’te Türkoloji bölümünü okurken aynı zamanda da Konservatuvar ‘Hector Berlioz’ da lirik şan eğitimi alarak müzik çalışmalarına akademik bir yön vermiştir. Okul döneminden başlayarak çeşitli müzik grupları ile çalışmış ve bugüne kadar pek çok konser ve turnelerde solist olarak yer almıştır. 1998 de solo sahne tecrübesi ise ünlü Fransız Jazz Klübü ‘Les Trois Mailletz’ de başlamıştır. Zaman içinde Fransa’da ve diğer Avrupa ülkelerinde, kendi orkestrasıyla sahne almaya başlamış ve sayısız konserler vermiştir. Kendi besteleri dışında pek çok dilde de (Türkçe, Fransızca, İspanyolca, Rumence, Yugoslavca, Ermenice, Arapça, Macarca, Yunanca) şarkılar söylüyor.

Haluk Yıldırım

Son güncelleme: 11 Ekim 2013

Hasanali Yıldırım

Hasanali Yıldırım, (Doğum Tarihi: 22 Ekim 1966, Rize, Türkiye), Türk yazar.

Hüseyin Yıldırım

Hüseyin Yıldırım ( d. 1962 Ankara )Türk ressam ve sanat eğitimcisi

Kemal Yıldırım

Kemal Yıldırım (Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1958, Ordu), eski futbolcu.

Kesire Yıldırım

Kesire Yıldırım, (Doğum Tarihi: 21 Ekim 1951, Karakoçan, Elazığ) aslen Tunceli'lidir.

Metin Yıldırım

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu olan sanatçı bazı özel tiyatrolarda görev yaptı. 1992'de dublaj yapmaya başlayan Yıldırım, 1992-1993 sezonda İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Macbeth ve 1995-1996 sezonda Dördüncü Murat adlı oyunda oynadı. Birçok reklam ve sinema filmi ve televizyon dizilerde rol aldı. Halen TRT ve özel televizyon kanallarında dizi filmlerde ve sinemada rol almaktadır.

Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım (Doğum Tarihi: 1945 Ardanuç, Artvin Türkiye), Türk bürokrat.

Nuran Yıldırım

Prof. Dr. Nuran Yıldırım (Doğum Tarihi: 1948, Edirne), tıp tarihi ve etik alanlarında çalışmalar yapan Türk akademisyendir.

Orhan Veli Yıldırım

Orhan Veli Yıldırım (Doğum Tarihi: 1943, Tunceli), Türk siyasetçi.

Osman Yıldırım

Osman Yıldırım, Danıştay saldırısı ve Ergenekon davası sanığı.

Selçuk Yıldırım

Selçuk Yıldırım, (Doğum Tarihi:3 Nisan 1986, Divriği, Sivas) Türk ortasaha oyuncusu.

Süleyman Yıldırım

Süleyman Yıldırım (Doğum Tarihi: 1935, Tunceli), Türk siyasetçi.

Ufuk Yıldırım

Ufuk Yıldırım (Doğum Tarihi: 1970), Türk pop şarkıcısı ve müzisyen.

Uğur Yıldırım

Uğur Cem Yıldırım (Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1982, Apeldoorn), Türk asıllı Hollandalı futbolcu.

Ahmet Yıldırım

2014-

Atilla Yıldırım

Atilla Yıldırım, (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1990, Bad Mergentheim) Hollanda'da yetişmiş Türk futbolcu. PTT 1. Lig takımlarından Bucaspor'da oynamaktadır.

Erman Yıldırım

Erman Yıldırım (Doğum Tarihi: 26 Şubat 1983, İzmir), Türk futbolcu.

İzzet Yıldırım

İzzet Yıldırım (Doğum Tarihi: 1 Mart 1984 Üsküdar, İstanbul) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Adanaspor'da oynamaktadır.

Özgür Yıldırım

Özgür Yıldırım (Doğum Tarihi: 12 Nisan 1979 Ankara), Türk futbolcu.

Şaban Yıldırım

Şaban Yıldırım,(Doğum Tarihi: 25 Ocak 1970, Adapazarı, Sakarya) Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Sercan Yıldırım

Sercan Yıldırım (Doğum Tarihi: 5 Nisan 1990, Osmangazi, Bursa), Santrafor mevkiinde görev yapan Türk millî futbolcu. Süper Lig takımlarından Bursaspor'da oynamaktadır.

Zeki Yıldırım

Zeki Yıldırım (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1991), Türk futbolcu. Süper lig ekiplerinden Antalyaspor takımında oynamaktadır.

Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1970, Alaşehir, Manisa), Türk hakem.

Zafer Yıldırım

Zafer Yıldırım (Doğum Tarihi: 1955, İstanbul), Türk işadamı, Kasımpaşa başkanı.

Zekeriya Yıldırım

Zekeriya Yıldırım, Türk iş adamı, Doğan Holding yönetim kurulu üyesi ve Darüşşafaka Cemiyeti yönetim kurulu başkanı.

Özkan Yıldırım

Özkan Yıldırım (Doğum Tarihi: 10 Nisan 1993, Sulingen, Almanya) Alman-Türk futbolcu. SV Werder Bremen forması giymektedir.

Mehmet Cemal Yıldırım

Mehmet Cemal Yıldırım (Doğum Tarihi: 1909, İstanbul) - (ö. 21 Aralık 1988), Türk siyasetçi.

Yıldırım isminin analizi

Yıldırım isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
I harfi :
Hassasiyet
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
I harfi :
Hassasiyet
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
I harfi :
Hassasiyet
M harfi :
Ticarete yatkınlık

Yıldırım isminin numerolojisi

Yıldırım isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Y =
28
I =
11
L =
15
D =
5
I =
11
R =
21
I =
11
M =
16
Toplam =
118

Yıldırım isminin farklı yazılış biçimleri

Yıldırım isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Yıldırım isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.