Volkan isminin anlamı

Benzer İsimler

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Volkan ismini taşıyan yaklaşık 208.659 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Volkan ismi en çok kullanılan 61. isim olup, yaklaşık olarak her 373 kişiden biri Volkan adını taşımaktadır.

Volkan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 27.337.

Volkan ismi için yaptığımız ankete katılan 91 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,18.

Ziyaretçilerimizden 329 kişi Volkan ismini öneriyor, 153 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Volkan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Volkan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Volkan isminin sözlük karşılığı yanardağdır. Ama isim (mana) karşılığı fışkıran anlamındadır.

Volkan Bollu

Oda sana bayılıyo zaten :d.

Mualla

Yaa volkan ismi aslında bana cok gusel gelmio ama volkan demirelin adı olduğu için bayılıorum onu cook seviorum cokk tatlı ve cookk basarılı.

Lütfiye

Volkan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Volkan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Volkan olan önemli kişiler

Volkan Altın

Volkan Altın (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1986, Berlin) Türk asıllı Alman futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Sarıyer'de oynamaktadır.

Volkan Arslan (futbolcu)

Volkan Arslan, (Doğum Tarihi: 29 Ağustos 1978, Hannover), Türk millî futbolcu. Şu anda Bozüyükspor'da futbol oynamaktadır.

Volkan Babacan

Manisaspor

Volkan Bekçi

Volkan Bekçi (Doğum Tarihi: 15 Şubat 1987, Vakfıkebir, Trabzon) Türk futbolcu. Son olarak 3. Lig ekiplerinden Diyarbakır Kayapınar Belediyespor'da oynadı.

Volkan Kürşat Bekiroğlu

Volkan Kürşat Bekiroğlu (Doğum Tarihi: 30 Aralık 1977, Kadirli, Osmaniye, Türkiye), Türk futbolcu.

Volkan Çekiç

Volkan Çekiç (Doğum Tarihi: 7 Ocak 1990, Ilıca, Çeşme, İzmir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da futbol oynamaktadır.

Volkan Ekici

Volkan Ekici (Doğum Tarihi: 23 Mart 1991, Lünen), Türk futbolcu. SV Rödinghausen II'da forma giymektedir.

Volkan Geyik

Volkan Geyik (Doğum Tarihi: 21 Mart 1991; Ankara), Türk futbolcu. MKE Ankaragücü'nde oynamaktadır.

Volkan Kilimci

Kerim Volkan Kilimci (Doğum Tarihi: 16 Şubat 1972, İstanbul) Türk eski millî futbolcu, kaleci antrenörü. Son olarak Ergün Penbe'nin yanında Kartalspor'da kaleci antrenörlüğü yapmaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Volkan Öktem

{{Müzik sanatçısı bilgi k

Volkan Özcan

Volkan Özcan (Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1986, İzmir), Türk futbolcu. 2.Lig ekiplerinden Göztepe'de oynamaktadır.

Volkan Şen

Volkan Şen (Doğum Tarihi: 7 Temmuz 1987, Bursa), Bursaspor'da forma giyen Türk millî futbolcu.

Volkan Ünlü

Volkan Ünlü (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1983, Gelsenkirchen) Türk kaleci. KFC Uerdingen'de forma giymektedir.

Volkan Arslan (müzisyen)

Volkan Arslan, (Doğum Tarihi: 27 Ocak 1988, Ankara, Türkiye) Türk müzisyen ve tulum sanatçısı.

Volkan Aydın

Volkan Aydın, (Doğum Tarihi: 11 Ocak 1969) eski basketbolcu, antrenör. Özellikle Efes Pilsen kadrosunda bulunduğu dönemde Koraç Kupası şampiyonluğu da dahil pek çok başarıda rol almıştır. 1,98 m. boyunda ve 89 kilo ağırlığındaki basketbolcu forvet pozisyonunda oynamaktaydı. Daha çok savunması ile tanınan oyuncu, kritik zamanlarda attığı dış atışlar ile önemli maçların kazanılmasında katkıda bulundu.

Volkan Aytar

Volkan Aytar (doğ. 27 Ekim 1971, Kuşadası), Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı Demokratikleşme Programı eski yöneticisi. Aytar, Bahçeşehir Üniversitesi'nde ders vermekte ve sivil toplum kuruluşları alanında demokratikleşme, güvenlik sektörü ve sosyoloji çalışmaları yürütmektedir.

Volkan Başaran

Volkan Başaran, (Doğum Tarihi: 29 Kasım 1982) İstanbul Üsküdar Zeynep Kamil Hastanesinde doğmuştur. 5 kişilik bir ailenin, en büyük çocuğudur. Ayrıca 1 erkek kardeşi ve 1 kız kardeşi vardır. Çocukluğunu ve gençliğini Gazi muhtarpaşa Feneryolu semtinde geçirmiştir. İlkokulu Mustafa Aykın İ.Ö.O., Ortaokulu Faik Reşit Ünat İ.Ö.O okumuştur. Liseye devam edememiştir. Çocukluğundan itibaren futbola olan sevgisi, mahalle takımlarından, Feneryolu Spor Klubü ve ilerleyen zamanlarda Selimiye, Çamlıca ve Tuzla Spor Klüplerinde fubol oynayarak hayatını devam ettirmiştir. Çevredekilerin ve yakın arkadaşlarının eğlenceli, komik bulmaları ve sıra dışı karakteriyle de ilgi toplaması içindeki oyunculuk ateşini alevlendirmiştir. 2011 yılında Müjdat Gezen Sanat Kültür Merkezinde eğitim alarak ilk hedefini gerçekleştirmiştir. İlk olarak Kısa film Projelerinde yer almıştır. Sırasıyla, Sırlar Dünyası, Kurtlar Vadisi Pusu,Fatmagülün Suçu Ne dizilerinde rol almıştır. 2010 yılında Kolpaçino Bomba ilk sinema filmiyle başrol oynayarak izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Şafak Sezer ile öncedende tanışıklığı olup, Kolpaçino Bomba filminde oynamasınada vesile olmuştur.Şafak Sezer'den oyuculuk adına çok şey öğrenmiş ve Ayla Algan'dan da oyunculuk dersleri almıştır. Şu sıralar vizyonda olan G.D.O. KaraKedi isimli sinema filminde oynamaktadır. Bu filmde başrolleri oynayan 3 kardeşten birini canlandırmaktadır.

Volkan Bozkır

Volkan Bozkır, (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1950, Ankara), Büyükelçi, İstanbul Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı.

Volkan Canalioğlu

Mehmet Volkan Canalioğlu (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1950, Trabzon, Türkiye) 2004-2009 yılları arasında Trabzon Belediye Başkanlığı yapan, Türk siyasetçi.

Volkan Demirel

Volkan Demirel (Doğum Tarihi: 27 Ekim 1981), Türk millî kaleci. 2002 yılından beri Fenerbahçe'de forma giymektedir. Türkiye'de 2010 ve 2012 senelerinde Futbol Plus Dergisi Yılın Futbol Oscarları kapsamında yılın kalecisi seçilmiştir.

Volkan Dikmen

Volkan Dikmen, (Doğum Tarihi: 14 Ekim 1991, Berlin) Almanya doğumlu Türk futbolcu. 1.Lig ekiplerinden TKİ Tavşanlı Linyitspor'da oynamaktadır.

Volkan Girgin

Volkan Girgin (Doğum Tarihi: 1974, Istanbul) Türk Senarist ve Oyuncu.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Volkan Işık

Volkan Işık (Doğum Tarihi: 11 Eylül 1967, İstanbul) ünlü şampiyon Türk ralli pilotu.

Volkan Kabadayı

Volkan Kabadayı, (Doğum Tarihi: 14 Nisan 1980, Ladik), kariyerini Fethiyespor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Volkan Kazak

Volkan Kazak (Doğum Tarihi: 24 Ocak; İzmir), Fenerbahçe antrenörü. Antrenörlük lisansını 2004 yılında almıştır. 2004-2005 yılları arası Torku Konyaspor Gençlik gelişim antrenörlüğü yapmıştır. Buradan Ersun Yanal'ın çalıştırdığı Manisaspor'a geçen Kazak, 2007 yılında Ersun Yanal'ın Trabzonspor'a geçmesiyle bu takıma geçmiştir. 2009 yılında ise bu takımdan ayrılan Volkan Kazak, 2012 yılında Ersun Yanal'ın başına getirilen Eskişehirspor'da çalışmış, 2013'te ise yine Ersun Yanal ile Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımına getirilmiştir.[1] Ayrıca analiz uzmanlığı görevi de Volkan Kazak'ın dır.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Volkan Koçaloğlu

Volkan Koçaloğlu, (Doğum Tarihi: 18 Şubat 1979, Çarşamba, Samsun) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da oynamaktadır.

Volkan Okumak

Volkan Okumak (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1989), Türk futbolcu. Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Volkan Severcan

Volkan Severcan (Doğum Tarihi: 28 Ağustos 1966, İzmir), Türk oyuncu ve seslendirmeci. İzmir Özel Türk Koleji mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk bölümü mezunu olan sanatçı, sanat yaşamına 1984 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda başladı.

Volkan Tokcan

Volkan Tokcan (Doğum Tarihi: 11 Ocak 1988 - İzmir), Türk basketbolcudur.

Volkan Vural

Volkan Vural, 29 Aralık 1941 Yalova doğumlu Türkiye Cumhuriyeti diplomatıdır. TED Ankara Koleji'nden ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1964 yılında mezun olmuştur. 1987-1988 yılları arasında Türkiye'nin Tahran, 1988-1993 yılları arasında Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak görev yaptı. 1993-1995 yılları arasında Başbakan Tansu Çiller'in Başdanışmanı ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yaptı. 1995'de Almanya'ya Türkiye Büyükelçisi olarak giden Volkan Vural, 1998-2000 yılları arasında New York'da Birleşmiş Milletler nezdinde Büyükelçi ve Türkiye'nin Daimi Temsilcisi olarak görev yaptı. 2000 yılında Ankara'ya dönen Vural, Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliğini kurdu ve 2003 yılına kadar AB Genel Sekreteri olarak görev yaptı. 2003 yılında Madrid'e tayin edilen Vural, Türkiye Cumhuriyeti adına İspanya Krallığı ve Andorra nezdinde görev yaptıktan sonra 2006 yılı sonunda emekliye ayrıldı.

Volkan zengin


Volkan Zengin , 2004 yılında kurmuş olduğu metal grubu Atrofi için afiş ve grup fotoğrafları tasarlarken fark ettiği tasarımcılık yeteneğini kurgu fotoğrafçılığında kullanmayı tercih etti. fotoğraflarında psikolojiyi ve karanlık temaları kullanmaktadır.Dijital kurgu dalında 4 ödüle sahiptir. .İstanbul ve Edirne'de kişisel çekimler yapmakta ve photoshop dersleri vermektedir..

Volkan Öge

Volkan Öge (Doğum Tarihi: 3 Kasım 1982; İstanbul[1]), Türk oyuncu.

Volkan İncekara

Volkan İncekara (Doğum Tarihi: 8 Nisan 1990 - İstanbul), - Türk basketbolcu.

Volkan Ş. Ediger

Prof. Dr. Volkan Şevket Ediger, (Doğum Tarihi: 1953, Ereğli-Konya) bilimadamı, yazar, bürokrat. 1998’de Cumhurbaşkanlığı bünyesinde ilk kez oluşturulan enerji danışmanlığı görevine atanarak günümüze kadar üç cumhurbaşkanıyla çalışma fırsatını elde etmiştir. Osmanlı’da Neft ve Petrol kitabının 2006 Sedat Simavi Ödülü’nü almasıyla, sosyal bilimler alanında ödüllendirilen ender fen bilimcileri arasına girmiştir. Sürdürülebilir enerji konusundaki çalışmaları, “Enerji’nin Nobel Ödülü” (Nobel Price for Energy) olması beklenen “Eni Award 2009”a[1] aday gösterilmiştir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Volkan Yaman

Volkan Yaman (Doğum Tarihi: 23 Mart 1983, Münih), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşaspor'da oynamaktadır.

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1987, Bakırköy, İstanbul), Türk futbolcu. 2.lig Kırmızı Grupta mücadele eden MKE Ankaragücü'nde oynamaktadır.

Volkan Nadir Yılmaz

Volkan Nadir Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1987 - Altındağ, Ankara), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor'da oynamaktadır.

Soyadı Volkan olan önemli kişiler

Vamık Volkan

Vamık Cemal Volkan (1932, Lefkoşa), Kıbrıs Türkü psikiyatri profesörü.

Volkan isminin analizi

Volkan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
O harfi :
Gizliliği sevme
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Volkan isminin numerolojisi

Volkan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

V =
27
O =
18
L =
15
K =
14
A =
1
N =
17
Toplam =
92

Volkan isminin farklı yazılış biçimleri

Volkan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Volkan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.