Şeyh isminin anlamı

Şeyh isminin anlamı

1. Yaşlı adam, ihtiyar. 2. Kabile ve aşiret reisi. 3. Bir sahada üst seviyeye gelmiş, otorite. 4. Tekke ve zaviye reisi.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Şeyh isminin sitemizde görüntülenme sayısı 2.960.

Şeyh ismi için yaptığımız ankete katılan 4 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,50.

Ziyaretçilerimizden 9 kişi Şeyh ismini öneriyor, 17 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Şeyh ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Şeyh ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Şeyh ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Şeyh ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Şeyh olan önemli kişiler

Şeyh Hasina Vecid

Şeyh Hasina Vecid (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1947), Bangladeş Kurucu Cumhurbaşkanı olan Mucibur Rahman'ın kızı ve 6 Ocak 2009'dan bu yana Bangladeş Başbakanı'dır.

Şeyh Hamdullah

Şeyh Hamdullah, veya (Arapça: ابن ال شيخ ال امَسِ , İbn al-Shaykh al-Amasi) bir Türk hattatıdır. (Doğum Tarihi: 1429/1456 Amasya - Ölüm Tarihi: 1526 İstanbul)Sühreverdiyye (Arapça: سهروردية‎ , Suhrawardiyya) tarikatı şeyhlerinden Mustafa Dede Efendi’nin oğludur.

Şeyh Said

Şeyh Said (1865 ya da 1866; Palu, Elazığ[1][2] - 29 Haziran 1925, Diyarbakır[3]), Zaza[4][5] bir aileye mensup olan Nakşibendi şeyhi,[4] Kürt lideridir.[6].

Şeyh Seyyid Kutbiddin

Şeyh Seyyid Kutbiddin (Kutbettin) (Doğum Tarihi: ? - Ölüm Tarihi: 1322), büyük İslam alimi ve mücahidlerindendir. Abdulkadir Geylani (M. 1078-1166) hazretlerinin torunu olup babası Muhyiddir'dir. Eski tarihle 722 yılı Sefer ayının 15'i günü (M. 1322) ölmüş ve Samsun'da kendi yaptırmış olduğu camiye defnedilmiştir.

İkinci ismi Şeyh olan önemli kişiler

Şerif Şeyh Ahmed

Şerif Şeyh Ahmed (Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1964), Somali eski devlet başkanı ve İslam Mahkemeleri Birliği (ICU) Başkanı eski komutanı.

Soyadı Şeyh olan önemli kişiler

Mustafa Ahmet el Şeyh

Mustafa Ahmet el Şeyh 1958'de Suriye'de doğmuştur.2011-2012 Suriye ayaklanması'nda Suriye Kara Kuvvetleri'nden askerleri ile kaçmış ve muhalif Özgür Suriye Ordusu'na katılmıştır.Mart 2012'de Suriye Yüksek Askeri Konseyi'ni kurmuş ve Başkomutanı seçilmiştir.

Muavyed Şeyh

Muavyed Şeyh tam ismiyle Melik Muavyed Ebunasır Şeyh Mahmudí Zahirí (Doğum Tarihi: yak. 1369 - 14 Ocak 1421) 1412-1421 döneminde saltanat süren Çerkes kökenli Burci Hanedanı'ndan Memluk Devleti hükümdarı.

Şeyh isminin analizi

Şeyh isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
H harfi :
Sakin ve durağanlık

Şeyh isminin numerolojisi

Şeyh isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Ş =
23
E =
6
Y =
28
H =
10
Toplam =
67

Şeyh isminin farklı yazılış biçimleri

Şeyh isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Şeyh isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.