Ramazan isminin anlamı

Ramazan isminin anlamı

Hicri (kameri) ayların dokuzuncusu, oruç ayı. Kur'an'da Bakara suresi 185. ayette ismi geçen ay ismi

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Ramazan ismini taşıyan yaklaşık 211.773 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ramazan ismi en çok kullanılan 58. isim olup, yaklaşık olarak her 368 kişiden biri Ramazan adını taşımaktadır.

Ramazan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 22.690.

Ramazan ismi için yaptığımız ankete katılan 115 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,37.

Ziyaretçilerimizden 382 kişi Ramazan ismini öneriyor, 61 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 22 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ramazan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ramazan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bnce biraz daha uzunu olabilirdi ama kısada olsa canın saolsun:d.

Ramazan

Ramazan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ramazan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ramazan olan önemli kişiler

Ramazan Kahya

Ramazan Kahya, (Doğum Tarihi: 16 Eylül 1984 Bornova, İzmir), Türk futbolcu.Spor toto 2.lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'da forma giymektedir.

Ramazan Karaca

Ramazan Karaca (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1987, Manisa), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Beypazarı Şekerspor'da oynamaktadır.

Ramazan Köse

Ramazan Köse (Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1988, Ankara) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nde oynamaktadır.

Ramazan Kurşunlu

Ramazan Kurşunlu (Doğum Tarihi: 1981, İzmir), Aslen Antalya Korkuteli ilçesindendir. 1. Lig ekiplerinden Altay'da oynamaktadır.

Ramazan Altıntepe

Ramazan Altıntepe (Doğum Tarihi: 24 Eylül 1981, Afyonkarahisar) Türk futbolcu. Gaziantep BŞB'de oynamaktadir

Ramazan Arslan

Ramazan Arslan, (Doğum Tarihi: 1949, Akseki, Antalya), Türk hukukçu.

Ramazan Aydın

Prof. Dr. Ramazan Aydın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) 4. rektörüdür. 2 yıllık Rektör Vekilliği görevi ile birlikte ÇOMÜ'de 10 yıl Rektörlük makamında bulunmuştur.

Ramazan Durdu

Ramazan Durdu (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1983, Esenköy, Pınarbaşı, Kayseri) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da oynamaktadır.

Ramazan Er

Ramazan Er, (Doğum Tarihi: 1947, Çobansaray, Dinar, Afyonkarahisar), Türk bürokrat.

Ramazan Kadirov

Ramzan Kadırov (Rusça: Рамзан Ахматович Кадыров, Çeçence: Къадар АхIмат-кIант Ръамазан; d. 5 Ekim 1976, Tsentoroi, Çeçenistan), Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenya Cumhuriyeti'nin üçüncü devlet başkanı.

Ramazan Kerim Özkan

CHP, Burdur Milletvekili (Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi)

Ramazan Mirzaoğlu

Ramazan Mirzaoğlu (Doğum Tarihi: 1945, Kaman, Kırşehir, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ramazan Palyani

Ramazan Palyani Gürcü asıllı Türk boksör (Gürcistan, 21 Ağustos 1973).

Ramazan Tekin

Ramazan Tekin (Doğum Tarihi: 27 Temmuz 1993, İzmir), Türk milli basketbolcu. Pivot-Uzun Forvet mevkiinde görev yapmaktadır.

Ramazan Tok

Ramazan Tok (Doğum Tarihi: 7 Nisan 1990, Rize), Türk futbolcu. Pursaklarspor'da oynamaktadır.

Ramazan Toprak

Ramazan Toprak, (Doğum Tarihi: 1960, Aksaray), Türk siyasetçi.

Ramazan Uluhan

Bu sayfa, Vikipedi'nin silme politikası gereğince silinmeye aday görülmüştür. Lütfen fikirlerinizi burada Silinmeye aday sayfalar sayfasında belirtiniz.
Sayfa üzerinde değişiklik yapabilirsiniz, fakat lütfen tartışma devam ederken sayfanın içini boşaltmayın veya bu uyarıyı kaldırmayın. Birleştirme ve isim değiştirme konularında daha fazla bilgi için Hizmetliler için silme yönergeleri sayfasını okuyunuz.

Ramazan Çevik

Ramazan Çevik (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1992, Belçika), Türk asıllı Maaseik doğumlu futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da oynamaktadır

Ramazan Övüç

Ramazan Övüç (Doğum Tarihi: 16 Mart 1994 Kayseri), Türk futbolcu.

Ramazan Özcan

Ramazan Özcan (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1984, Hohemens, Avusturya) FC Ingolstadt 04 kulübünde oynayan Türk asıllı Avusturyalı kaleci. Aslen Sinop Ayancık'lıdır. Avusturya milli futbol takımının da formasını giymektedir.

Ramazan Şahin

Ramazan Şahin (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1983, Dağıstan), serbest stilde Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu, Çeçen asıllı millî güreşçidir. Güreşe Dağıstan'da başlayan Ramazan, 2006 yılından dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in girişimleriyle Türk vatandaşlığına geçirildi.

Ramazan Sal

Ramazan Sal (Doğum Tarihi: 27 Haziran 1985, Samsun), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor'da Önlibero mevkiinde oynamaktadır.

Ramazan Tunç

Ramazan Tunç (Doğum Tarihi: 17 Eylül 1975, Gümüşhane), Türk millî futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Bugsaş Spor'da oynamaktadır.

İkinci ismi Ramazan olan önemli kişiler

Yakup Ramazan Zorlu

Yakup Ramazan Zorlu (Doğum Tarihi: 26 Mart 1991, Fransa), Fransa doğumlu Türk futbolcu. Kayseri Erciyesspor'da oynamaktadır.

Muhammed Said Ramazan el-Buti

Mohammed Said Ramadan al-Buti (Arapça: محمد سعيد رمضان البوطي‎, DMG Muḥammad Saʿīd Ramaḍān al-Būṭī ; d. 1929, Cizre, Şırnak, Türkiye - Ölüm Tarihi: 21 Mart 2013), Kürt asıllı Suriyeli, İslam alimi ve din adamı. El Buti'nin; fıkıh, siyer, ve din usulü konularında 60'tan fazla eseri bulunuyor. El Buti'nin en önemli eseri Fıkıh El Sira. Buti'nin yazdığı kitaplar birçok İslam ülkesindeki üniversitelerde ders kitabı olarak okutuluyor. El Ezher Üniversitesi'nde doktora yapan El Buti, Şam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde fıkıh derslerine giriyordu. El Buti ayrıca Suriye'nin en eski camii Emeviye Camii'nde cuma hutbelerini veriyordu. El-Buti 21 Mart 2013'te cuma hutbesi verdiği camide suikast sonucu 84 yaşında vefat etmiştir. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Ramazan olan önemli kişiler

Musa Ramazan

Musa Ramazan (1922 ) Dağıstan kökenli Türk folklor eğitmeni ve yazar.

Taha Yasin Ramazan

Taha Yasin Ramazan, (Doğum Tarihi: 22 Şubat 1938, Ölüm Tarihi: 20 Mart 2007) eski Irak Halk Ordusu Lideri (1974–1991) ve Başkan Yardımcısı (1991–2003). Eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in sağ koluydu.

Ramazan isminin analizi

Ramazan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Ramazan isminin numerolojisi

Ramazan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

R =
21
A =
1
M =
16
A =
1
Z =
29
A =
1
N =
17
Toplam =
86

Ramazan isminin farklı yazılış biçimleri

Ramazan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ramazan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.