Hişam isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk İki Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Hişam isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.316.

Hişam ismi için yaptığımız ankete katılan 2 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,50.

Ziyaretçilerimizden 37 kişi Hişam ismini öneriyor, 23 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Hişam ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Hişam ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Hişam isminin manası ihtişamlı gösterişli kuvvetlidir.

Hişam Güney

Hişam ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hişam ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hişam olan önemli kişiler

Hişam El Geruc

Hişam El Geruc (Fas Arapça: هشام ال ݣ روج, Berber: Hicam El Gerruj, ⵀⵉⵛⴰⵎⴻⵍⴳⴻⵔⵔⵓ ⵊ Berkan, Fas 14 Eylül 1974) doğumlu Fas milli atleti ve eski orta mesafe koşucusu. 1500 metre, 2000 metrede dünya rekorunun yanı sıra, çifte Olimpiyat altın madalyalı mevcut sahibidir. 1995'den 2004'e kadar koştuğu mesafekerde ciddi bir rekabet yaşamadı. Genellikle "Mesafe Kralı" olarak anılan El Geruc tüm zamanların en büyük orta mesafe koşucusu kabul edilmektedir.

Hişam Kandil

Hişam Kandil (Doğum Tarihi: 1962), Mısır'ın eski Başbakanı. 24 Temmuz 2012 tarihinde Devlet Başkanı Muhammed Mursi tarafından atandı.[1] Kandil, 2011 yılından 2012 yılına kadar önceden Su Kaynakları ve Sulama Bakanı idi. Reuters Haber ajansı, Kandil'in Mursi yönetiminde siyasi olarak bağımsız bir üst düzey kamu görevlisi olduğunu bildirdi ama halk Başbakan görevi için olası bir aday olarak kabul edildi.

Hişam bin Abdülmelik

Hişam bin Abdülmelik (Arapca: هشام بن عبد الملك) onuncu Emevi halifesidir. Kardeşi halife II. Yezid 724'te öldüğü zaman halife olmuş ve 18 yıllık bir uzun halifelikten sonra 6 Şubat 743'te ölmuş ve yerine kardeşinin oğlu Velid bin Yezid bin Abdulmelik, II. Velid olarak anılarak geçmiştir.

Soyadı Hişam olan önemli kişiler

Amr bin Hişam

Amr bin Hîşām veya Müslümanlarca bilinen adıyla Ebû Cehîl, (? - 17 Mart 624) (Arapça : أبو جهل) (Farsça : عمرو ابن هشام) (Urduca : ابوجہل) Mekke'nin eski liderlerinden biridir. Müslümanlara karşıt olan davranışları dolayısıyla tanınır. Müslümanlar arasında daha çok Ebû Cehîl (Cahilliğin Babası) takma adıyla bilinir.

II. Hişam

II. Hişam ; (Arapça: ھشام المؤيد بالله Hişam, el-Müeyyed Billâh d. 11 Haziran965, Kurtuba - Ölüm Tarihi: 18 Mayıs 1013, Kurtuba) 1 Ekim 976 – 15 Şubat 1009 ile 23 Temmuz 1010 – 18 Mayıs 1013 dönemlerinde iki kez Kurtuba halifesi olan Endülüs Emevi Devleti hükümdarı.

Hişam isminin analizi

Hişam isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
İ harfi :
Kırılganlığı
Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık

Hişam isminin numerolojisi

Hişam isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
İ =
12
Ş =
23
A =
1
M =
16
Toplam =
62

Hişam isminin farklı yazılış biçimleri

Hişam isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Hişam isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.