Batın isminin anlamı

Rabbim bir erkek evlat nasip etti ve Kısmet olursa doğduğunda ismini Batın Koyacağım

İkra Selçuk

bende batın ismin çok seviyorum ve çok istiyorum ALLAH izin verirse eyer oğlum olursa batın ismin koymak istiyorum ve MUHAMMET BATIN koymayı istiyorum..

tülay siray

Meraba,benim oğlumun adı batın cenk ve ben oğlumun adını çok seviyorum. Batının anlamı gizliyi açığa çıkaran demek değil,hem gizli hem aşikar olan demek. Yani gözle görülemeyen ama varlığı kesin olan demek,(el_batın)lütfen yanlış yönlendirmeyelim insanları. Sevgilerle:).

Zübeyde T.

Batın ismi arapçada güzel anlamlı ancak tıbben batın kelimesi abdomeni yani karın boşluğunu ifade ediyor ama tabi isim koymada niyet önemli.

Ervanses

Selamlar; benim yaklaşık iki aya kadar bir oğlum olacak allah izin verirse oğlumun adını sadece "batın" koymak istiyorum ama. Tek başına koyulamaz diyorlar bende iki isim istemiyorum sizce bir sakıncası varmı?.

Okan Karadeniz

Benim oğluşumunda ismini batın & berke koyduk şimdi 3. 5 yaşında seni çok seviyoruz canım yavrum nermin&ümit esen.

Ümit&nermin Esen

Bence batın ismi cok güzel bir isim en cok seviorum allahın isimlerinden biri bende ilerde birgün oğluma batın koymak istiyorum kızımada afra naz bence afranında anlamına bakın arkadaşlar cok gzel bir isim anlamıda öyle.

Özge A..

Ya merhabalar benimde allah izin verirse iki hafta sonra oğlişim olacak adını batın tuğra koyacaktık herkes batın ismi anlamından dolayı olmaz diyor. Gizli işleri gören acığa cıkaran anlamındaymış. Amam ben bu ismi çok sevdim. Şimdi kafam cok karışık sizce ne yapim.

Yasemin Akkaya

Oğlumun ismi olucak inşallah ilerde.

Nazlı

Batın ço seviyorum onun sayesin çok kızı bana ask oldular.

Serhat Erkan

Ooo ben isim ararken bizimkiler en güzel ismi bulmuş bile bu bebeğin varlığını ilk ben öğrendiğim için çok mutluyum canım arkadaşım benim seni çok özlüyorum been:)bebeğini allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etmiş önur&batın:)&ismail turan üçlüsü herkese selam kendine çok iyi bak arkadaşım.

Esra İnan

Bu ismi ilk duyduğumda çok beğendim. Benim küçük aşkımın adıda batın oldu. Benim küçüğüm çok zeki bir bebek batın isimli bebekler çok zeki oluryomuş bir dergide okumuştum herkese tavsiye ederim bu ismi.

Döne Özkan

Eşim bayramın birinci günü televizyonda esma’ül-hüsnayı dinlerken duymuş ve çok beğenmiş. Kısmetse bizimde şubat ayının 2,haftası bir erkek yavrumuz olacak ve eğer sizler bu mesajı yayınlarsanız ona okutarak oğlumuzun isminin batın olduğu haberini vereceğim ve kısmetse şubat ayında bunu bir şelikde bütün dünya öğrenecek. Şimdiden teşekküe ederim öznur&ismail&batın turan.

İsmail Turan

Bence çok güzel bir isim
hem dini kuranda geçen
hemde modern.

Berna Aytemur